عنوان پاورپوینت تحلیل و بررسی مسجد جامع یزد

شناخت قسمت های مختلف مسجد - ویژگی ها و بررسی عناصر تزیینی در غالب دو فایل powerpoint - word 53 صفحه مقدمه : با ورود مسلمین به ایران اولین بناهایی که توسط آنها در شهرهای فتح شده بنا گردید مساجد بودند . این ابنیه معمولا در نقاط مرکزی و مهم شهر و برخی ب هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت تحلیل و بررسی مسجد جامع یزد وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

شناخت قسمت های مختلف مسجد - ویژگی ها و بررسی عناصر تزیینی در غالب دو فایل powerpoint - word

53 صفحه

مقدمه :

با ورود مسلمین به ایران اولین بناهایی که توسط آنها در شهرهای فتح شده بنا گردید مساجد بودند .

این ابنیه معمولا در نقاط مرکزی و مهم شهر و برخی بر روی آتشکده های زرتشتی بنا می شدند. اعراب از خود سبک به خصوصی نداشتند و مساجد اولیه را با مصالح ساده خشت و تنه و شاخ و برگ درختان می ساختند. چنانچه سنت رسول اکرم چنین بود.

طرح مسجد پیامبر (ص) اسلوبی گردید که در صدر اسلام سایر مساجد را از روی آن بنا می کردند بدین طریق که سه ذراع سنگ در پی مسجد کار گذاشته و دیوارهای آن را با آجر بالا می بردند وسقف مسجد را با تنه درختان خرما و برگ مرسوم به جرید می پوشاندند.

ولی با استقرار اسلام و روی کار آمدن سلسله اموی در دمشق شکل و کالبد مساجد از حالت ساده خود بیرون آمد و اسلوب معماری پیشرفته ممالک مغلوب مانند روم شرقی و ایران ساسانی در طرح های مساجد به کار گرفته شد.

فهرست مطالب

مقدمه

مسجد جامع یزد(اطلاعات اولیه)

شناخت مسجد جامع قدیم

مسجد جامع کبیر یزد

ویژگی‌های مهمّ بنا

شناخت قسمتهای مختلف مسجد

1-سردر اصلی

2-مناره ها

3-محراب

4-گنبدخانه

5-تزیینات گچیمطالب دیگر:
پاورپوینت مراقبت‌هاى بهداشتى دستگاه تنفسپاورپوینت مراقبت های پرستاری در بیماران قلبیپاورپوینت مروری بر تجارت الكترونیكپاورپوینت مروری بر تئوری بازی ها پاورپوینت روش های دشمنی و جنگ پاورپوینت مروری بر گزیده اشعار قیصر امین پورپاورپوینت مروری بر مشکلات امنیتی نرم افزارهاپاورپوینت مروری بر بخش نامه ها و آیین نامه هاپاورپوینت مدیریت کیفیت نرم افزارپاورپوینت مدیریت مواد زائد خطرناکپاورپوینت مدیریت و ارزشیابی عملکردصلح حدیبیه حج و ولایتپاورپوینت مدیریت و تحلیل ریسکپاورپوینت مدیریت استراتژیک (بیانیه ماموریت)پاورپوینت مدیریت اسناد و بایگانیپاورپوینت مدیریت بیماری های ریوی شغلیتحقیق درباره گلخانه موزتحقیق درباره ارائه روشی فازی برای شناسایی الگوهای عددی فارسیتحقیق درباره توانایی مفهوم مدیریت تحقیق درباره پرورش گاو وگاومیش