عنوان پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایرانی

بررسی بادگیر و نمونه های موردی در معماری ایرانی . فایل ورد 87 صقحه ای به همراه چکیده ای 50 صفحه ای در غالب پاورپوینت فهرست مطالب مقدمه پیشینه بادگیرها اجزابادگیر روش ساخت بادگیراردکانی. روش ساخت بادگیر یزدی تزئینات بادگیر طرزکار بادگیر -عملکردشبانه و هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایرانی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

بررسی بادگیر و نمونه های موردی در معماری ایرانی .

فایل ورد 87 صقحه ای به همراه چکیده ای 50 صفحه ای در غالب پاورپوینت

فهرست مطالب

مقدمه

پیشینه بادگیرها

اجزابادگیر

روش ساخت بادگیراردکانی.

روش ساخت بادگیر یزدی

تزئینات بادگیر

طرزکار بادگیر

-عملکردشبانه وروزانه بادگیردرزمانی که سرعت بادصفراست

-عملکردبادگیر زمانی که باد باسرعت مناسب می وزد

تقویت عملکرد بادگیر

تفاوت عملکردبادگیر(برحسب اقلیم)

معایب بادگیر

انواع بادگیر(منطقه)

-بادگیر اردکانی

-بادگیرکرمانی.

-بادگیریزدی

-انواع بادگیر(شکل ظاهری).

-یک جناحی

-بادگیردوطرفه

-بادگیرسه جناحی

-بادگیرچهارطرفه

-بادگیر چندوجهی

-بادگیر چپقی

-بادگیرحفره ای

-بادگیر اشکوبه ای

انواع بادگیر(اقلیم)

انواع بادگیر(پلان)

محل قرارگیری بادگیر

-بادگیردر آب انبار.

-بادگیردر خانه های قدیمی

منحصربه فردترین بادگیرها

-آب انبارشش بادگیر یزد

-بادگیرباغ دولت آباد

-آب انبارپنج بادگیرکیش

-بادگیرخانه دکترسیدعلی رضوی

-بادگیرخانه بروجردی ها

-آب انبارهفت بادگیرعصرآبادیزد

-بادگیرعمارت باغ گلستان.

-بادگیرآب انباروکیل شیراز

-بادگیرخانه عامری های کاشان

-بادگیرخانه آقازاده در یزد

-آب انبارپنج بادگیر یزد

یزد شهر بادگیر ها

انواع بادگیریزدی براساس نوع ارتباط بافضاهای مرتبط با آنها

بادگیرهادر کشورهای عربی در گذشته و اکنون.

بادگیرومعماری مدرن

واژه نامه

منابع وماخذ

مقدمه

استفاده از بادگير از سنوات بسيار قديم در ايران متداول بوده است. بادگير ها با اشكال مختلف در شهر هاي مركزي و جنوب ايران ساخته شده كه هر كدام بر حسب ارتفاع و جهت باد مطلوب طراحي و اجرا شده اند. تا قبل از اختراع كولر برقي و گسترش آن در شهر هاي مختلف، از بادگير در ابنيه مختلف مسكوني، مذهبي و خدماتي استفاده مي شده است و هنوز هم مي توان باقيمانده اين بادگير ها را در اقليم گرم و مرطوب جنوب در شهر هايي مانند بندر عباش، بندر لنگه، قشم، بوشهر و اقليم گرم خشك نواحي مركزي مانند كرمان، نايين، يزد، طبس، كاشان، سمنان، اصفهان و حتي نواحي جنوب شهر تهران مشاهده نمود.

پیشینه بادگیر:

نام‌های باستانی و گوناگون آن مانند واتفر، بادهنج*، باتخان، خیشود، خیش‌خان، خیشور، ماسوره و هواکپ‌ برمی‌آید که پدیده‌ای بس کهن است.

بادگير از مظاهر و سمبلهاي تمدن ايراني است. دقيقا معلوم نيست اولين بادگير در کدام شهر ايران ساخته شده ولي سفرنامه نويسان قرون وسطي بيشتر از بادگيرهاي شهرهاي کويري و گرم و خشک مانند يزد و گناباد و طبس، کرمان، بم و زاهدان نام برده‌اند. کاريز* و بادگير و خانه‌هاي گنبدي بدون ترديد از نمادهاي تمدن ايراني است هر سه کلمه به صورت معرب به زبان عربي نيز راه يافته است. قنات ، بادجير و قبه و قبعه معرب‌هاي فارسي کلمات فوق هستند.مطالب دیگر:
📜تحقیق شیرآلات بهداشتی📜پاورپوینت كنفرانس بین‌المللی گفتگوی ادیان و فرهنگ‌های آسیایی📜تحقیق آشنایی با پخت انواع شیرینی📜تحقیق مرگ و میر و صدمات ناشی از آسانسورها و پله برقی ها📜پاورپوینت قانون گریزی📜تحقیق طراحی قالب های آهنگری توسط نرم افزارهای CAD/CAM📜تحقیق استاندارد حسابداری‌ شماره‌ 1 (نحوه‌ ارائه‌ صورت های‌ مالی‌)📜تحقیق بازار و بازاریابی📜تحقیق استراتژی توسعه بازاریابی و بازاریابی تركیبی📜پاورپوینت فضای فاز و انسامبل میکروکانونیک📜پاورپوینت فسفات📜تحقیق آموزش الكترونیكی مفاهیم هندسی ریاضی چهارم ابتدایی📜تحقیق بررسی علمی شیر مادر و مقایسه آماری داروی متوکلوپرامید و قطره گیاهی شیرافزا در تحریک ترشح شیر📜پاورپوینت فرش تركمن📜تحقیق بررسی سطوح کود نیتروژن با پوشش گوگردی و اوره بر میزان خصوصیات رشدی، جذب عناصر، خصوصیات📜تحقیق مجموعه توریستی- تفریحی دریاچه گلهر📜تحقیق كامپوزیت های زمینه فلزی تقویت شده باآلیاژهای حافظه شكلی📜تحقیق بررسی مدار شیر ترمز اتوماتیک لکوموتیو📜تحقیق صنعت نساجی📜تحقیق كاربرد سنجش از دور و اطلاعات ماهواره ای در معادن