عنوان دانلودپاورپوینت درباره کنسرو ماهی

فرمت فایل : .ppt تعداد اسلاید : 16 اسلاید قسمتی از متن : موضوع : یخچالهای طبیعی دبیر محترم : سرکارخانم باقری گردآورنده : محدثه خضری دبیرستان دخترانه عطار1 عنوان : کنسرو ماهی در کنسرو ماهی از ماهی های مختلفی استفاده می شود از جمله ماهی تون،ساردین،سالم هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلودپاورپوینت درباره کنسرو ماهی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل : .ppt

تعداد اسلاید : 16 اسلاید

قسمتی از متن :

موضوع :

یخچالهای طبیعی

دبیر محترم :

سرکارخانم باقری

گردآورنده :

محدثه خضری

دبیرستان دخترانه عطار1

عنوان :

کنسرو ماهی

در کنسرو ماهی از ماهی های مختلفی استفاده می شود از

جمله ماهی تون،ساردین،سالمون وچند گونه دیگر

ماهي تون:

انواع ماهي تون از خانواده اسک و مبر وی يد( Scombridae ) و از ماهي‌هاي دريايي مي‌باشند که در اقيانوس کبير، هند، اطلس و بعضي درياهاي وابسته به اين اقيانوس‌ها از جمله آب‌هاي جنوبي ايران(درياي عمان، تنگه هرمز و قسمتي از خليج‌فارس) پراکنده‌اند که داراي جنس و گونه‌هاي متعددي مي‌باشند.

ويژگي ‌ هاي استاندارد مواد اوليه:

ماهي

روغن

نمک

آب

ظروف بسته ‌ بندي (قوطي)

لاک ‌ ها

فرآيند توليد:

ماهي پس از صيد(مرگ) در اثر فعاليت باکتري ‌ ها و آنزيم ‌ ها به سرعت ويژگي ‌ هاي خود را از دست داده و پس از مدتي علايم فساد در آن ظاهر مي ‌ گردد. لذا جهت افزايش زمان ماندگاري آن بر اساس اصول نگهداري مواد غذايي مراحل زير در مورد آن انجام مي ‌ گيرد:

1 - از بين بردن ميکروارگانيسم‌هاي موجود در حد امکان يا جلوگيري از فعاليت آن ها به وسيله پخت اوليه( Pre–cooking ) به کمک بخار يا هواي داغ.

2- توقف يا کاهش سرعت فعاليت آنزيم‌ها و جلوگيري از دستيابي به اکسيژن، جهت ممانعت از فعل و انفعالات شيميايي از طريق جاگذاري ماهي‌ها در قوطي و خالي کردن نسبي هواي قوطي‌ها قبل از دربندي .

3 - حفاظت محصول مورد نظر از آلودگي مجدد، از طريق دربندي قوطي‌ها و اعمال فرآيند حرارتي نهايي ( Heat Processing ) به‌مدت 65 دقيقه در دماي 121- 110 درجه سانتي‌گراد.مطالب دیگر:
📒پاورپوینت تغییر شکل فرم ...... قابل ویرایش نیست ( صفحات به صورت عکس می باشد)📒پاورپوینت معماری فرم📒پاورپوینت عکس ماکت📒تناسبات طلایی در معماری📒مدیریت آموزشی ارتباط بین رهبری معنوی و یادگیری سازمانی در دبیرستان ها (ویژه ارتقاء رتبه شغلی معلمان و دبیران)📒الهام از طبیعت📒كانستراكتیویسم📒رابطه انسان و طبیعت و ساختمان📒پاورپوینت ایده📒پاورپوینت طراحی فضای داخلی📒پاورپوینت فرهنگسرا📒پاورپوینت برسی موزه فرش📒تحقیق درباره ی معماری سازمان و پیاده سازی سیستم جامع اطلاعاتی و اتوماسیون مورد نیاز مركز تأمین قطعات تراكتورسازی تبریز📒تحقیق درباره ی تابع گاما و تعریف آن📒تحقیق درباره ی جهان بینی📒تحقیق درباره ی گالوانومتر، آمپرسنج و ولت سنج📒تحقیق درباره ی تعلیم و تربیت📒تحقیق درباره ی تعلیم و تربیت دینی📒تحقیق درباره ی تعمیر و نگهداری سیستم ها📒تحقیق درباره ی تفریحات سالم و سازنده از نظر اسلام